Menu

Pinigai Iki Trisdešimties

Sveiki finansiniai patarimai jaunai kišenei.

Asmeniniai finansai – kaip tinkamai juos valdyti?

asmeniniai finansai

Su asmeninių finansų valdymo klausimu susiduria kiekvienas žmogus, tiek jaunas, tiek ir senas. Juk jeigu planuojame savo pajamas ir išlaidas – tai jau yra finansų valdymas. Iš kitos pusės yra nemažai žmonių, kurie apie savo finansų planavimą negalvoja – pinigų turėdami, jie juos tiesiog išleidžia, o kuomet pinigų trūksta – laukia  geresnių laikų. Žinoma, plaukdami pasroviui toli nenuplauksite, kadangi bet kokia didesnė audra jus gali paskandinti finansinėse problemose, todėl siekiant finansinio saugumo, privalote mokėti sudaryti savo asmeninį biudžetą, suskaičiuoti išlaidas ir išmokti taupyti.

Iš esmės, asmeninių finansų valdymas nėra sudėtingas dalykas, bet reikalauja nusiteikimo, užsispyrimo ir tam tikrų įpročių ugdymo. Asmeninių finansų valdymas daugeliui gali atrodyti nuobodus ir sudėtingas užsiėmimas, tačiau jei šiai veiklai skirsite truputį laiko kiekvieną dieną, jau netrukus automatiškai sugebėsite akimirksniu įvertinti savo finansų esamą būklę, suplanuoti ateinančios savaitės biudžetą ir tinkamai paskirstyti uždirbamas pajamas bei patiriamas išlaidas.

Asmeninių finansų valdymas yra paremtas keletu pagrindinių taisyklių. Pati svarbiausia iš jų teigia, kad jūsų patiriamos išlaidos niekuomet neturi viršyti uždirbamų pajamų. Įvertinkite patiriamas išlaidas – gal per daug pinigų išleidžiate maistui ar restoranams, o gal per dažnai lankotės naktiniuose klubuose? Padarykite patiriamų išlaidų auditą ir tikrai surasite vietų kur būtų galima sutaupyti.

Turėkite santaupų, kurias galėsite panaudoti nenumatytiems atvejams. Dažniausiai teigiama, kad reikėtų turėti nors 6 mėnesinių algų dydžio santaupų. Tokiu atveju jausitės pakankamai finansiškai saugūs ir jūsų neišmuš iš vėžių jokie netikėti gyvenimo įvykiai.

Kalbant apie taupymą, taip pat reikėtų turėti galvoje, kad didesniems pirkiniams būtina ruoštis iš anksto. Pavyzdžiui jei planuojate pirkti nuosavą būstą, pradiniam įnašui pradėkite jam taupyti kaip galima anksčiau. Taupant ilgesnį laiką, galima atsidėti ir po nedidelę pinigų sumą, kurios trūkumo kasdieniniame gyvenime tikrai nepajausite.

Žinoma, gyvenime būna atvejų kuomet sutaupyti neišeina ir reikia skolintis. Tačiau ir skolintis reikia mokėti atsakingai. Skola, finansine prasme nei geras , nei blogas dalykas, viskas priklauso kokiomis sąlygomis pasiskolinote ir kaip sugebate savo skolą valdyti. Prieš skolindamiesi, visuomet reikėtų įvertinti bent kelių kredito įstaigų pasiūlymus ir priimti palankiausią. Taip pat nepamirškite, kad mėnesinė paskolos įmoka neturi viršyti 40 proc. jūsų mėnesinių pajamų.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.