Menu

Pinigai Iki Trisdešimties

Sveiki finansiniai patarimai jaunai kišenei.

Kuomet trūksta pinigų, skolinkitės atsakingai

Daugeliui žmonių gyvenime pasitaiko situacijų kuomet savų pinigų neužtenka ir tenka skolintis. Skola yra rimtas finansinis įsipareigojimas, todėl į ją reikia taip pat žiūrėti rimtai. Kuomet tenka skolintis – skolinkitės atsakingai. Prieš pasirašydami paskolos sutartį banke ar tarpusavio skolinimo platformoje, visuomet pagalvokite ar prisiimti finansiniai įsipareigojimai nebus per didelis ir ar sugebėsite juos įvykdyti.

Ką iš tikrųjų reiškia atsakingas skolinimasis? Atsakingo skolinimosi gaires yra nustatęs Lietuvos bankas. Pagal jo nustatytas taisykles, pinigų suma kurią žmogus skiria savo prisiimtiems finansiniams įsipareigojimams padengti, neturi viršyti 40 proc. jo gaunamų pajamų. Taigi, prieš skolinantis reikėtų atsakingai įvertinti ar paskola iš tiesų reikalinga. Pavyzdžiui, jei norimas pirkinys nėra labai brangus, gal reikiamą sumą per keletą mėnesių pavyktų sutaupyti?

Kada verta skolintis?

Net ir detaliai planuojant savo asmeninį biudžetą, gyvenime gali pasitaikyti atvejų kuomet atsiranda nenumatytų išlaidų – reikia apmokėti nelauktą sąskaitą, sugedo automobilis, tenka skubiai išvykti ir panašiai. Tokiu atveju, jei reguliariai kiekvieną mėnesį gaunate tam tikras pajamas, kreditas gali būti tinkama išeitis. Dažniausiai pinigai pervedami per keletą minučių, o paimtą kreditą galėsite grąžinti iš karto po atlyginimo arba kas mėnesį dalimis.

Kada skolintis verčiau nereikia?

Skolinantis, labai svarbu atskirti savo įgeidžius nuo tikrų poreikių. Savo norų ir įgeidžių įgyvendinimui reikėtų ne skolintis, o taupyti. Jei staiga nusprendėte skolintis pramogoms, ne pirmo reikalingumo prekėms ar lošimams – greitai sustokite ir to nedarykite! Skolintis taip pat nepatartina siekiant išspręsti savo finansinius sunkumus. Nauja paskola vietoje senos, tik gilins jūsų finansinė duobę iš kurios vieną dieną galite ir neišlipti. Turint finansinių sunkumų, patartina ieškoti būdų kaip padidinti savo pajamas.

Ką daryti jei iškilo sunkumų grąžinant paskolą?

Žinoma, niekas neapsaugotas nuo laikinų finansinių sunkumų. Jei atsitiko taip, kad negalite laiku sumokėti įmokos, svarbiausias patarimas būtų nebandyti imti kitos paskolos. Antra paskola tik padidins jūsų finansines bėdas, o pačios problemos tikrai neišspręs. Geriau būtų dar kartą peržiūrėti savo biudžetą ir pabandyti surasti tam tikrų sričių, kur būtų galima laikinai išlaidas sumažinti. Taip pat reikėtų pagalvoti apie gaunamų pajamų didinimą – susirasti papildomą darbą arba prašyti pakelti atlyginimą esamame darbe.

Taigi, kuomet tenka skolintis visuomet tai darykite atsakingai. Atsakingas skolinimasis padės užtikrinti, kad jūsų prisiimti finansiniai įsipareigojimai netaptų finansine našta, o padėtų išspręsti laikinus rūpesčius.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.