Menu

Pinigai Iki Trisdešimties

Sveiki finansiniai patarimai jaunai kišenei.

Paskola būstui – pagrindiniai dalykai į kuriuos būtina atkreipti dėmesį

Pastaraisiais metais suaktyvėjus nekilnojamo turto rinkai, vis daugiau jaunų šeimų nusprendžia įsigyti nuosavą būstą. Žinoma, pagaliau įsikelti gyventi į savo svajonių namus yra labai džiugus šeimos gyvenimo etapas, tačiau dažnu atveju šį džiaugsmą gali apkartinti su būsto paskolos gavimu susiję rūpesčiai. Pasitaiko atvejų, kuomet būsto paskolos gavimas tampa tikru iššūkiu jaunai šeimai. Taigi, kokius svarbiausius dalykus reikia žinoti prieš einant į banką dėl paskolos svajonių namams įsigyti?

Viena iš dažniausiai planuojančių imti būsto paskolą žmonių daromų klaidų yra įsitikinimas, kad tik savo banke jie gali gauti patį geriausią paskolos pasiūlymą. Labai dažnai taip nebūna, todėl tikrai norėdami gauti pačias geriausias skolinimosi sąlygas, paskolos paraiškas reikėtų pateikti visiems bankams, o sulaukus konkrečių pasiūlymų, juos gerai išnagrinėti. Taip pat nepamirškite, kad su banku visuomet galite derėtis dėl geresnių sąlygų.

Eidami į banką tartis dėl paskolos, būkite tinkamai pasiruošę. Gerai žinokite savo gaunamas pajamas bei turimus įsipareigojimus. Jei jau turite paėmę paskolą ar lizingą, tiksliai žinokite kokias mėnesines įmokas mokate. Taip pat tokiose svetainėse kaip https://www.manocreditinfo.lt galite peržiūrėti anksčiau turėtas ir grąžintas paskolas bei patys įsivertinti savo kredito istoriją. Įvertinęs visą šią informaciją bankas skaičiuoja kokio dydžio būsto paskolą gali jums suteikti.

Taip pat tiksliai žinokite kokį būstą planuojate įsigyti. Ar tai bus namas, kotedžas ar butas? Būstas bus naujos statybos ar senos? Tiksliai žinokite kiek jūsų svajonių būstas kainuoja ir kokio dydžio pradinę įmoką esate sutaupę. Renkantis būstą, reikėtų gerai pasverti savo galimybes ir tiksliai žinoti kokias mėnesines įmokas galite mokėti. Preliminarias mėnesines įmokas ir paskolos dydį galite paskaičiuoti pasinaudodami būsto paskolos skaičiuoklėmis, kuris turi kiekvienas bankas savo internetiniame puslapyje.

Galiausiai, kuomet jau turite paskolos sutartį savo rankose, neskubėkite jos pasirašyti. Visą sutartį būtina įdėmiai perskaityti ir įsigilinti į menkiausias smulkmenas. Kiekvienas paskolos sutarties punktas yra labai svarbus, todėl nepraleiskite nei vieno. Jei kažkas yra neaišku, nesigėdykite paklausti ir tiksliai išsiaiškinti. Juk sutartis kurią netrukus pasirašysite bus neatsiejama jūsų gyvenimo dalis kokius 10-15 metų. Paskolos sutartį pasirašykite tik tada kai aiškiai suprasite visas sutarties sąlygas.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.